НајновијеСпортФоча

Побједа одбојкашица, порази фудбалера и кошаркаша

Одбојкашице Маглића наставиле су побједнички низ. На свом терену савладале су невесињски Вележ 3:2 у 17. колу Прве женске одбојкашке лиге Републике Српске.

Гошће су боље ушле у меч и први сет добиле су резултатом 18:25.

Услиједио је бољи период игре домаћих одбојкашица, које добијају наредна два сета 25:13, 25:13.

Невесињке се нису предавале и четврти сет, након велике борбе, приводе у своју корист 22:25.

Занимљива и неизвјесна борба водила се и у тај-брејку, који је заслужено припао домаћим одбојкашицама 16:14, па су освојиле два бода, а гошће су се морале задовољити једним бодом.

Маглић се додатно учврстио на 11. мјесту које гарантује опстанак у Првој лиги.

Сада има 13 бодова, шест више од посљедњег Херцеговца, а шест мање од десетог Љубиња.

Мушки тим Маглића поражен је у првој утакмици четвртфинала плеј-офа у Обудовцу од домаће Црвене звијезде 3:0.

Фудбалери поражени на свом терену

Фудбалери Сутјеске поражени су на свом терену од добојске Слоге 1:2 у 17. колу Прве лиге Републике Српске.

У првом мечу пред својим навијачима након зимске паузе, фочански плаво-бијели нису имали среће, а Добојлије су успјеле да им се реванширају за пораз у првом дијелу сезоне, када је у Добоју било 3:2 за Сутјеску.

Слога је повела крајем првог полувреман голом Остоје Шауле, а предност је удвстручила почетком другог дијела игре преко Димитрија Зајића.

Само четири минута касније, Сутјеска је смањила на 2:1 поготком Бошка Радовића, али више од тога није могла, па је до краја остало 2:1 за госте.

Слога је овом побједом претекла Сутјеску на табели и сада је трећа са 37 бодова, док су Фочаци пали на пету позицију са 34 бода.

Прва је Крупа са 40, а друга Слобода Нови Град са 39 бодова.

У наредном колу, Сутјеска гостује у Зворнику екипи Дрине.

Занимљиво је да су у шест мечава овог кола тријумфовале гостујуће екипе. Једна утакмица је завршена неријешеним резултатом, у Модричи између Алфе и Крупе 2:2, а побједу код куће забиљежио је само прњаворски Љубић против Омарске 2:0.

Кошаркаши изгубили добијену утакмицу

Кошаркашима Сутјеске баш се није дало у мечу са Приједором- изгубили су већ добијену утакмицу.

У сусрету 19. прволигашког кола, који је одигран пред пуним трибинама фочанске дворане, било је 80:84.

По четвртинама: 20:16, 21:18, 21:18 и 18:32.

Фочаци су готово све вријеме меча имали вођство, у посљедњу четвртину ушли су са предношћу од десет поена.

На 6 минута и 40 секунди до краја меча било је 11 разлике за Сутјеску 68:57 и када се чинило да домаћи играчи рутински одрађују посао за још једну побједу у низу, услиједио је необјашњив пад у њиховој игри.

Као да се у редове Сутјеске увукла нека несигурност и гости су кош по кош топили разлику, највише захваљујући тројкама одличних Александра Иветића и Лазара Дражића.

Приједор је направио серију 14:0 и преокренуо резултат у своју корист- 68:71 на два и по минута прије краја.

Гости су потпуно преузели контролу игре и резултата и сигурно привели меч који је завршен резултатом 80:84.

Најбољи играч утакмице био је Александар Иветић са 30 поена, Бојан Лучић је постигао 20, а Лазар Дражић 14 поена.

У екипи Сутјеске истакли су се Милош Павловић 24 поена, Стефан Јововић 16, Владан Радовић 13 и Немања Братић 12 поена.

Овим поразом, Сутјеска се опростила од плеј-офа. Остала је на девет побједа, док је Приједор забиљежио 12. тријумф у сезони чиме је остао на диоби четвртог и петог мјеста са зворничком Дрином Принцип.

До краја лигашког дијела остала су још три кола. Сутјеска ће у наредном гостовати у Зворнику, затим дочекује Рогатицу и за крај игра у гостима против Студент Игокее.

Извор: Радио Фоча