НајновијеСпортФоча

Реми фудбалера, побједа кошаркаша

Фудбалери Сутјеске одиграли су неријешено 2:2 на свом терену са Жељеничаром из Бањалуке у 19. колу Прве фудбалске лиге Републике Српске.

У одличној фудбалској представи, Фочаци су били близу да освоје три бода, имали су вођство од 2:0, али су гости успјели да изједначе.

Још једном се показало колико је 2:0 незгодан резултат, а мало је недостајало да гости однесу и читав плијен из Фоче.

Двоструки стријелац за Сутјеску био је Никола Мојовић, оба пута са бијеле тачке. Први пут у 15. минуту, када је у казненом простору гостију оборен Тадић, а затим и у првом минуту другог полувремена, када је један гостујући играч играо руком у шеснаестерцу.

У наставку домаћи играчи су пропустили неколиком изгледних прилика да ријеше питање побједника, а онда је стигла казна.

На 2:1 Жељезничар је смањио у 54. минуту голом Бојана Марковића, да би исти играч у 72. минуту поставио коначних 2:2.

Сутјеска је остала на 14. мјесту и сада има 17 бодова, три мање од 13. Љубића из Прњавора, а два више од претпоследњег, 15. Јединства из Брчког.

У наредном, 20. колу, тим из Фоче гостује у Источном Сарајеву екипи Славије која има седам бодова више и налази се на 11. мјесту.

Одлично издање кошаркаша у Рогатици

Кошаркаши Сутјеске у гостима су савладали Рогатицу 72:65 у 20. колу Прве кошаркашке лиге Републике Српске.

Утакмица је одлучена у трећој четвртини коју су Фочаци добили са 13 поена разлике, 20:7.

Домаћин је на полувремену имао предност од седам поена 46:39, али је Сутјеска фантастично одиграла у трећој четвртини и првој половини четврте дионице, преокренула резултат и вођство одржала до краја меча.

Највећу предност од 13 поена 70:57 Фочаци су имали на шест минута прије краја.

Сутјеска је тимски одлично одиграла. До осме побједе у сезони, тим из Фоче су предводили Милош Павловић са 16, Владан Радовић са 13, Мрђан Мрковић са 11, Иван Зејак и Милош Фимић по девет поена.

У екипи Рогатице најбољи је био Немања Окиљевић са 18 поена.

Фочаци имају учинак од осам побједа и десет пораза. И даље су на осмом мјесту, а остало им је да одиграју још два меча.

Рогатица је са побједом више на петом мјесту.

Извор: Радио Фоча