НајновијеСпортФоча

Побједе фудбалера, одбојкашица и кошаркаша

Фудбалери Сутјеске савладали су на свом терену екипу Романије из Пала резултатом 2:0 и стигли до шесте овосезонске побједе.

Домаћи тим до вођства је дошао поготком Дарија Благојевића у трећем минуту, док је Никола Мојовић био прецизан у 47. минуту сусрета.

Након 14 одиграних кола Сутјеска је са 19 бодова на 11. мјесту прволигаше табеле.

Наредног викенда Фочаци путују у Приједор, гдје ће се састати са трећепласираним Рударом.

Пред Сутјеском је и уткамица четвртфинала Купа „Др Милан Јелић“ коју ће у сриједу, 8. новембра, одиграти у Јањи против домаћег Подриња.

Побједа одбојкашица, пораз одбојкаша

Одбојкашице „Маглића“ славиле су максималним резултатом 3:0 против екипе „Братунца“.

Побједом у седмом колу Прве лиге Републике Српске Фочанке су задржале друго мјесто са 16. бодова, два мање од првопласираног Борца из Бањалуке.

У Првој одбојкашкој лиги за мушкарце „Маглић“ је поражен на гостовању од „Дрине“ из Зворника.

Домаћи тим славио је резултатом 3:0.

Са шест бодова одбојкаши „Маглића“ су четврти у конкуренцији шест прволигашких екипа.

Кошаркаши „Сутјеске“ бољи од бањалучког „Академца“

Кошаркаши „Сутјеске“ савладали су екипу „Академца“ из Бањалуке резултатом 70:66, у петом колу Прве лиге Републике Српске.

Најбољи у фочанском тиму био је Владан Радовић са 23 постигнута поена, док се код гостију истакао Лука Протић са 17 поена.

„Сутјеска“ је пета на табели са три побједе и два пораза.

Студенти без бодова

У трећем колу Друге лиге Републике Српске у малом фудбалу – група Југ, КМФ „Медицински факултет“ поражен је на домаћем терену од екипе „Танго“ из Источног Сарајева резултатом 4:1.

Једини стријелац за тим из Фоче био је Дејан Симовић, док су за госте погодили Немања Пушара, два пута, те Јасмин Лигата и Немања Кнежевић.

Са побједом и поразом, уз утакмицу мање, КМФ „Медицински факултет“ је осми на табели.

Извор: Радио Фоча