НајновијеСпортФоча

Побједа кошаркаша против Дервенте, успјешни и студенти

Кошаркаши Сутјеске савладали су на свом терену екипу Дервенте 71:62 у 3. колу Прве кошаркашке лиге Републике Српске.

Била је то изједначена и неизвјесна утакмица у којој су гости до средине треће четвртине имали и двоцифрену предност. Крајем треће и почетком четврте четвртине Сутјеска топи разлику, да би у посљедњих пет минута утакмице у потпуности преузела контролу игре и резултата и стигла до важне побједе.

Владан Радовић још једном је предводио своју екипу до побједе. Убацио је 21 поен, а пратили су га Милош Павловић и Александар Иветић са по 15, те Ђорђе Савић са 13 поена.

Дејан Милидраг је додао пет и Стефан Васиљевић два поена.

У екипи гостију најбољи је био Вељко Чечавац са 19 поена.

Сутјесци је ово друга побједа из три меча и тренутно се налази на диоби од четвртог до седмог мјеста са Дрином, Слободом и Академцем.

У наредном колу, Фочаци гостују у Александровцу екипи Студент Игокеа.

Пораз фудбалера у Невесињу

Фудбалери фочанске Сутјеске поражени су на гостовању у Невесињу од домаћег Вележа 2:0 у 13. колу Прве фудбалске лиге Републике Српске.

Сутјесци је ово седми пораз, а Вележу седма побједа.

Фочаци су тренутно на 11. мјесту са 16 бодова.

У наредном колу, Сутјеска ће 4. новембра у Фочи угостити паљанску Романију.

Студенти добро кренули

Клуб малог фудбала Медицински факултет Фоча побиједио је на гостовању у Сокоцу домаћи Гласинац 3:2 у 2. колу Друге лиге Републике Српске у малом фудбалу- група Југ.

Екипа из Фоче је водила 1:0 и 2:1, головима Марка Вуковића и Стефана Бокоњића, домаћин је изједначио на 2:2, да би шест минута прије краја гол за побједу Медицинског постигао Димитрије Остојић.

Студентима је ово био први наступ у новој сезони, с обзиром да је меч првог кола против Вишеграда одгођен.

Медицински је тренутно седми са три бода, а у наредном мечу угостиће екипу Танга из Источног Сарајева.

Два пораза за ОК Маглић

Одбојкаши и одбојкашице Маглића имали су неуспјешан спортски викенд.

Прво су одбојкашице у суботу поражене на гостовању у Градишци 3:0 у шестом колу Прве женске лиге Републике Српске.

Дан касније, истим резултатом мушки тим Маглића код куће је изгубио од Темпа из Ражљева у четвртом колу Прве лиге за мушкарце.

Фочанске одбојкашице, са 13 бодова, су друге у конкуренцији 12 екипа. Одбојкаши Маглића су четврти са шест бодова међу шест прволигашких тимова.

Извор: Радио Фоча