НајновијеСпортФоча

Кошаркашки дерби Подриња припао Сутјесци

Кошаркаши Сутјеске савладали су на свом терену вишеградску Варду резултатом 63:54 у заосталој утакмици 12. коле Прве кошаркашке лиге Републике Српске.

Домаћин је у првом полувремену стекао двоцифрену предност, коју је одржавао већим дијелом меча.

Највећа разлика била је 18 поена за Сутјеску половином треће дионице.

Варда је у посљедњој четвртини, на пет минута прије краја, успјела да смањи заостатак на пет поена 54:49.

Ипак, Сутјеска брзо поново стиче двоцифрену предност и одлази на плус 12, да би у посљедњим тренуцима меча Бојан Богдановић постигао тројку за Варду и поставио коначан резултат 63:54.

Наејфикаснији играч утакмице био је Милош Фимић из Сутјеске са 17 поена. У побједничком саставу двоцифрен учинак имао је и Горан Бодирога 10 поена.

Код гостију, најбољи је био Бошко Тасић са 14 поена.

Фочацима је ово осма побједа и уз исто толико изгубљених мечева изједначили су се на табели са екипама које су на диоби од шестог до осмог мјеста.

Варда је остала на претпоследњем, 11. мјесту са три побједе, а ово јој је 13. пораз.

Извор: Радио Фоча